eos kamping yorum

eos kamping yorumEos kamping, free kamp yapmayı seven beni dahi işletme olarak memnun edebilmiş nadir işleme kampları arasına girdi. Eos kamping fiyat olarak da uygundu. Bir kaç husus her şey çok güzeldi. Eos kamping gezi-yorum filtresinde.

Dikili tekne turu deneyimi yayınımda dikilide geçirdiğim bir günden bahsetmiştim. Aynı günün devamında yazıda da bahsettiğim dikili de park yeri derdinizi giderecek konumdan arabamıza bindik ve gürkan ile kalmak üzere eos kamping’e yol aldık. Eos kamping tam olarak şurada:


Dikili merkezden denizköy yolu berbattı. Bu kadar kötü ve bakımsız yola nadir denk gelmişimdir. Aman dikkatli kullanın, yavaş kullanın, birden büyük bir çukur çıkabiliyor.

40 dakikada aldığımız 20 km’lik bu yolun ardından denizköy beldesine ulaştık. Bir tatil beldesi olarak denizköyü oldukça sevdim. Tam bir tatil kasabası. Yaşlanınca yaşamalık huzurlu yeşil bir yer.

2 gün önceden rezervasyonumuzu yaptırdığımız ve ön ödeme geçtiğimiz eos kamping’e ulaşmış olduk. Şimdi isterseniz yazıyı eksiler artılar diye ayıralım.

eos kamping çadır kamp izmirEos Kamping Eski Yönleri

➖ Ulaşım cidden kötüydü. Sonrasında kampingin önünde park yeri bulmak da tam bir işkence.

➖ Fiyat biraz daha makul olmalıydı. Eos kamping fiyat kişi başı gecelik 150 TL idi. 100 TL olmasını beklerdim. Alternatifleri 85-100 TL ama dolulardı. Yine de çok dişe dokunmayacak bir ücret idi.

➖ Hafta sonu çok kişi almaları. Çadırlar dipdibe kurduruluyor. Eos kampinge hafta içi gelip dönmek lazımmış bunu anladım.

➖ Tuvalet ve yıkanma yerleri temiz ama yetersiz. İki tuvalet var. Sıra beklediğiniz çok oluyor. Duş olarak iki duş var, orada da genellikle sıra bekliyorsunuz ve musluklar vs. hep eskimiş.

➖ Duş kısmına günübirlikçilerin girmesi diğer bir eksi yön. Kampçıları bu noktada ayırabilirlermiş.

➖ Denizi hem güzel hem değil. Bu konuda çok kararsız kaldım. Çamur gibi rengi var, dibi görünmüyor yani insan yapması gibi ama temiz ve durgun da aynı zamanda. Sıcaklığı da çok ideal. Eksi koyduk ama bunu nötr sayın 🙂

Eos Kamping Artı YönleriEos kamping

➕ İşletme sahipleri çok iyi insanlar. Kültürlü, sıcakkanlılar ve her konuda yardımcı olmaya çalışıyorlar.

➕ İşletmedeki yemekler dışarıya göre 1-2 tık pahalı olsa da lezzetleri yerinde.

➕ Denize sıfır olması dolayısıyla sabah yüzünüzü yıkamadan kendinizi denize atabilirsiniz.

➕ Her çadıra bank vermeleri, elektrik prizi eklemeri çok iyi. Ama uzatma kablosu getirmeniz şart gibi.

➕ Çadır kurulan yerler saçma sapan tahta üstü değil, olması gereken gibi toprak zemin.

➕ İlk defa kamp yapacaklar için tüm imkanlara sahip. Buzdolabından yer dahi veriyorlar.

➕ Mangal kullanım alanları var ama mangalı kendiniz getirmelisiniz.

Eos kamping gezi-yorum tavsiye eder mi?

Eos kampingi genel olarak tavsiye ederim. Pazartesi gidip cumaya kadar kalabilirseniz muhteşem bir 5 gün geçirirsiniz. Bir gün tekne turuna dahi gidebilirsiniz. Yani sadece kampingde kalmak gibi düşünmeyin, yakınında çandarlı ve yolu kötü olsa da dikili var. Ayrıca su sporları oldukça uygun. Kanoya 60 dakika 30 tl’ye bindim, seneye de olsa olsa 50 olur. Gelen kişiler de eli yüzü düzgün kültürlü insanlardı(sabah 6 da alarmı çalan ve uyanmayıp herkesi uyandıran, bunu ertesi gün tekrarlayan hanzo hariç). Bu kamping ileride eşimle 4-5 gün gelip kamp yapacağım yerler arasına eklendi.

Giderken unutmayın: Uzatmalı priz, orada yemeğinizi kendiniz yapacaksanız tüp-çaydanlık vs, büyük su, mangal, geri kalanları zaten unutmamalısınız güneş kremi, okunacak kitap vs gibi 🙂

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir