Muhteşem yoğun ve stresli düğünlerimiz sonrası Kasım ayında balayı için Kapadokya bölgesini tercih ettik. Daha öncesinde yorumların kalitesine güvenip Uçhisar bölgesinde karlık evi adlı yere rezervasyon yapmıştık, düğün sonrası düştük yola.

Karlık evi nasıl bir yer?

Bu bölgede beş büyük kısım var; uçhisar, ortahisar, ürgüp, göreme, avanos. Karlık evi uçhisar bölgesinde kalıyor. Araçla geldiyseniz bu saydıklarım birbirlerine 15 dakika uzaklıktalar.

Uçhisar, kalesi ile kendini ayırt eden nir yer. Muhteşem bir sessizliğe ve kale manzarasına sahip bir bölge.

Karlık evi bir otel ama gördüğünüz üzere karlık oteli yerine karlık evi denmesini tercih etmiş. Çünkü amaçları kendinizi evinizde gibi hissetmeniz. Tüm konsept bunun üzerine kurulu. Kapadokyadaki eviniz şeklinde sloganları var.

Karlık evini eczacı Abdullah bey kurmuş ve dizayn etmiş. Müze-otel karışımı. Öyle ki muhteşem ince detaylar ve duvarlarda sanat eserleri var.

Temizlik bakımından 10/10, kusur bulunamaz bir temizliğe sahip. Odalar her gün 16 ya kadar istediğiniz zaman temizleniyor.

 

Kahvaltı bakımından 10/10, oda kahvaltı var ve çeşitliliği bol. Her gün farklı yemek takımları ve farklı lezzetler var. Yani her gün aynı kahvaltıyı yapmamış oluyorsunuz. kullanılan ürünler bim ürünü değil, oldukça lezzetli doğal. Kahvaltının saati yok, isterseniz 14 e kadar uyuyup uyanıp isteyebiliyorsunuz. Müthiş bir rahatlık. Odasına kadar kocaman tepsi ve osmanlı ocağında bakır demliğiniz geliyor.

Oda jakuzisi balon manzaralı, lüks ve konforlu hissettiriyor.

Hizmet muazzam. Güler yüzlü profesyonel bir ekip var. Yaptıkları işi seviyorlar. Abdullah bey çalışanlarını gerçekten çok iyi seçmiş ve belli ki mutlu ediyor. Odanıza arada ikramlar geliyor. Odaya girer girmez mutlu edici notlarla karşılaşıyorsunuz. Öyle bir hizmet düşünün ki çıkışta sizi uğurlayıp arabanızın arkasından su döksünler.

Akşam yemekleri de lezzetli, romantik ve doyurucuydu. İçecekled ekstra ücretliydi. Odanıza ekstra ücretiyle alkollü alkolsüz içecek söyleyebiliyorsunuz.

Karlık evinde cidden evinizde hissediyorsunuz. Biz muhteşem bir balayı geçirmiş olduk düğün yorgunluğunu gerçekten unutturdular.

Eleştiri: suyun ücretli olmaması gerekiyordu. Başka da bir şey bulamadım 🙂 ha bir de fiyat bir tık daha uygun olabilirdi bu bölge için.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir